Otobüs Yolculuğunu Dar Eyleyen 24 Yolcu Tipi

 

Otobüs Yolculuğunu Dar Eyleyen 24 Yolcu Tipi

2014-02-07 - 00:54:43 | : 2684

Türk insanı için otobüs yolculuğu büyük bir sosyal imtihandır. Hayatında otobüsle iki şehir arasında gidip gelmemiş insanların işe bile alınmadığı, kız bile verilmediği olur. şehirlerarası otobüs demek bu milletin DNA havuzuna bir yolculuk demektir. Orada her telden her kesimden insan, Nuh’un gemisi misali bir araya gelir ve istikameti belirli, akıbeti belirsiz bir yolculuğa çıkılır.

Finaller bittikten sonra evlerine dönen üniversite öğrencileri başta olmak üzere herkesin yolunun açık olması diler, list’imizi sunarız:

Not: Görseller temsilidir.

 ılk yolcuğunu yapan ergen Berke

2-otobus_klarnet
Bu tip kardeşlerimiz ilk defa kendi başlarına seyahat edecekleri için heyecanlı olurlar ve verebilecekleri her şekilde yanında oturan vatandaşa rahatsızlık vererek gevur eziyetinden beter olurlar. Yüksek sesle müzik dinlemek, telefonda pıt pıt oyun oynamak, durduk yere saçma sorular sormak vs… Artık size gideceğiniz yere ulaşamadan ölmeyi istetebilecek “Ulan bir şarampole falan yuvarlanalım da bitsin bu zulüm” dedirtebilecek boyutlarda her türlü lanet sebebi hareketlerde bulunurlar. Bu gibi tiplere denk gelindiği zaman yapılacak en güzel şey sırtınızı dönüp uyumak ve dinlenme tesislerinde bile uyanmayı gözden çıkartmaktır.

 Sorunlu adam Sefer

sorunlu-adam-sefer
Oturduğunuz yerden daha otobüse bindiği anda “Aha bela geliyo” dedirtecek tipiyle ilk dakikadan notunu verirsiniz Sefer gibilerin. Gelir bir de yanınıza oturur başlar söylenmeye “Yok ben aslında cam kenarı istemiştim, bu koltuk yatmıyor, bu otobüste neden koltuk arkası ekran yok, şu perdeyi çeker misin, neden hala kalkmadık, koltuk da çok rahatsız, muavin çok saygısız, şoför kötü kullanıyor, yollar da kötü, bu firmayı şikayet edeceğim…” şeklinde sürer gider. ıki ihtimal vardır ya meditasyona geçip dünyayla ilişiğinizi keseceksiniz ya da Allah yarattı demeyip sağlı sollu girişeceksiniz Sefer’e. Allah muhafaza denk gelen acısını bilir.

Horlayan facia şükrü

otobuste-uyku-horlayan-sukru
şükrü imkansızlıklardan ötürü güzel sanatlar akademisinde opera sanatçısı olamamış bir gizli yetenektir. Sızdığı zaman bir horlar bir horlar ki artık kulak zarınız, östaki borunuz, kulak memeniz komple duyum tertibatınız zarar görür. Aslında bütün otobüs için bir eziyettir yalnız değilsinizdir. Ancak yanında oturduğunuz için bütün otobüsün “Allah sabır versin” duaları hep size edilir. Her yolculuğa bir kulak tıkacıyla yola çıkmakta fayda vardır, buradan uyarıyoruz.

Tekerüstü gaspçısı Yaşar

806517f69c3b89e61f85859606c3556a
Tekerüstü gitmek otobüsün gettosunda oturmak gibidir. O uğursuz koltuğa genelde otobüste rastlayabileceğiniz en tehlikeli tipler denk gelir. Gün olur siz de teker üstü gidecek olursunuz işte o anda Yaşar gibilerle tanışırsınız, “bir sigara versene” den başlar bu, bir bakarsınız son durakta neyiniz var neyiniz yoksa hacılamış nalet olası.

 Uğurlanmayan adam Cemal

ugurlanamayan-adam-vedat
Hüzünlüdür Cemal gibiler, bir uğurlayanı bile olmasa da yine de bir umutla bakar cam kenarından aşağıya, sonra duygusala bağlar bu yalnızlığına ağlar. Size sarar 7 saatlik yolculuktan 70 yıllık dostluk çıkartmaya çalışır, acırsınız az biraz yarenlik edelim dersiniz ama bakarsınız Cemal bir kabusa dönüşmeye başlar. “Tanıdığın boşta helal süt emmiş kız var mı” lara kadar gelir muhabbet. Pişman olursunuz.

Kararsız adam Remzi

kararsiz-adam-remzi
Otobüslerde muavinlerin çay kahve kek servisi keyifli güzel bir zamandır. Ancak cam kenarında oturuyorsanız, yanınızda oturan vatandaşın biraz elinin çabuk olması gerekir. Remzi gibiler topu topu 5 çeşit içecek 3 çeşit de abur cubur arasında bir türlü karar veremezler. Sanırsın Fransız restoranında mahzenden şarap seçiyor imansız. O servis tepsisine bakar bakar durur, siz de umudu keser arkanızı döner uyursunuz.

Arka dörtlü hippisi Arda ve kankileri

arka-besli
Arka dörtlüde ikili ya da üçlü koltuk kapıp, arkayı dörtlemeden yanlarına gelecek talihsiz vatandaşları ama foto çekerek ama kafalar ötesi bir entel muhabbetiyle darlayarak kilometreleri zehir zıkkım eden Arda ve kankileri de korkulacak tiplerdir. Arka dörtlüden mecbur olmadıkça koltuk almamak gerekir.

Teknoloji özürlü abla Sevilay

teknoloji-ozurlusu-sevilay-abla
Sevilay abla hayatında teknoloji ile bağını Nokia 3110 ile sınırlandırmış, modern teknolojiyi bünye olarak reddetmiş bir şahsiyettir. Otobüste ilk defa karşılaştığı dokunmatik ekranı bir türlü kullanmayı beceremez sürekli sizden yardım ister sorular sorar darlar. “Film nerden açılıyo, sesi nerden kısılıyo, bunun radyosu var mı, ay yanlışlıkla kapattım, filmi başa sarabiliyo muyuz…” artık tahammül seviyenize göre her türlü sorgu sual mekanizması Sevilay abla paketine dahildir.

Dokunmatik Fecri

dokunmatik-fecri
Bir de dokunmatik ekranı büyük bir profesyonellikle kullanabilen Fecri gibiler vardır. Ama o da ayrı bir illettir. Fecri rahat durmaz, sürekli pıt pıt pıt bişeyler yapar durur, istediğini yapamayınca ekranı yumruklar falan. Bir noktadan sonra “Hay bu otobüslere bu teknolojiyi getiren medeniyete tüküreyim” diye iç çeker olursunuz.

Keyif pezevengi Ertuğrul

otobus-keyif-pezevengi
Ertuğrul gibilere işin başında çift koltuk satmayıp ya da tekli koltuk vermeyen bilet satış elemanını dövmek gerekir aslında. Rahat adamlardır bunlar. Tek koltuk alıp 10 koltuk işgal edecek şekilde yayılırlar, onun yanına denk gelmiş olmak aslında bahtsızlığın tekerlek üstü olma durumudur. “Neden ben?” diye sorgular durursunuz, yolculuğun sonunda inancınızı yitirmiş bile olabilirsiniz. Bu tiplerin yanına sabrı demirden güçlü iman sahibi vatandaşların gelmesi insanlık namına umulmaktadır.

Zorla yediren adam Faysal abi

DSC09807
Faysal abi aslında çiçek gibi adamdır. Sevecendir, babacandır, sokakta görsen sarılırsın o derece. Ama yolculukta tam bir eziyet olur. Yanında hep eşinin, annesinin hazırladığı dondurma kabına doldurulmuş bir yolluğu bir çıkını olur bunun. ıçinden pastalar, börekler, çörekler, açmalar, poğaçalar çıkar. Haliyle tek başına da bitiremeyecektir. Cana yakın olduğu için ikram eder garibim size. Artık yolculuk 10 saat mi anacım, 10 saat boyunca oturduğun yerden hababam yersiniz Faysal abiyle birlikte. Son durakta kafadan 5 kilo almışsınızdır, midenizde bir yanma, ağzınızda ıslak hamur kokusu… Tövbeler tövbesi olur otobüs yolculuğu.

Hemzemin koltuk sevdalısı Çağla

hemzemin-koltuk-sevdalisi-cagla
Yatırılabilir otobüs koltuğu her Türk insanının tahammül kalibresini belirleyen bir ölçüm cihazıdır. Çağla gibiler koltuk artık sizin ‘apışaranıza’ değene kadar yatırırlar. Kucağınızda bir koltukla yolculuk ettiğiniz için, siz de yatırırsınız koltuğu, sizden sonra arkanızdaki, artık ihale arka 4′lüye kalana kadar domino taşı etkisiyle bu böyle sürer gider. Umulacak en güzel şey, bu zincirin orta kapı boşluğunda kırılacak olmasıdır.

Özenti herif Nejat

ozenti-cocuk-otobus-yolculugu
Bir de yolculukta ne yapacağını bilemeyip ilk namazında yanındakini taklit eden adamlar misali bir hal alan Nejat gibiler vardır. Siz film mi izliyorsunuz o da aynı filmi izler, siz oyun mu oynuyorsunuz o da oynar, hani olmaz ya siz yellenseniz o da koyverir gümbürtüyü. Bir noktadan sonra Faith Terim – Hikmet Karaman gibi hissedersiniz kendinizi ve cinnet geçirmemek için zor tutarsınız bünyenizi.

Korkulu rüya şenyuva ailesi ve tek oturan çocukları Orçun

cekirdek-aile
Otobüs biletiniz elinizde, yerinizi arıyorsunuz oturmak için. Yavaş adımlarla, adam akıllı birinin yanına denk gelmeyi umarak ilerliyorsunuz ve kader anı: Aile camiasına olmaz olsun dedirtecek yapmacıklıktaki şenyuva ailesi ve tek başına oturan biricik evlatları Orçun sizi beklemektedir. Artık yolculuk bitene kadar Orçun’un cici abisi olmak zorundasınızdır, arka koltuktan sürekli bir anne baba ilgisi eksik olmaz. Acısını bilen bilir, başa geldiğinde intihar sebebi olur.

“Yolculuk nereye hemşerimden” giren Hacı Mülayim dayı

haci-mulayim-dayi-yolculuk
“Yolculuk nereye” bir ritüeldir, klasikleşmiştir. Genç nesil bizi bu eziyetten kurtarsa da 40 yaş üstü kesim hala bu ata geleneğini inatla sürdürmektedir. (Bu öyle bir pis alışkanlıktır ki bana uçakta bile denk geldi a dostlar. Hacı Mülayim Dayı ıstanbul-Hatay seferinde “Yolculuk nereye?” dedi, “Adana üstünde paraşütle atlayacam Allah’ın izniyle dayı” dedim.) Otobüse binmişsin kardeşim, önünde 10 saatlik tangır tungur bir yolculuk var yolculuk nereye diyene kadar, hayırlı yolculuklar de adamın zaten konuşacağı varsa konuşur. Zoraki soruyla neden kapana alıyorsun vatandaşı?

Uyutmayan adam Sedat

lcd-koltuk-1
Sedat Allah’ın belasının vücut bulmuş halidir. Yol boyunca esas duruşta oturur zalım. Sesi sonuna kadar açtığı saçma sapan filmler izler, sesi kısar mısın diye soramazsın da böylesine “O zaman ben duymuyorum” der keser atar. Bir müddet sonra muavin gelir döver bunu inşallah diye beklersiniz ama muavin gelmez bir türlü yavaştan kolları sıvarsınız…

Muavin sapığı Lütfiye

muavin-sapigi-lutfiye
Koridor tarafından almışsın koltuğu, cam kenarında oturan efendiliğini bilsin dönsün dışarı baka baka gitsin istersin değil mi? Yok anam, rahat durmaz Lütfiye gibiler. Hayatında ilk defa kendisine hizmet edecek bir gariban bulur otobüste. Muavin sanki paralı uşağıdır ya bunun, beş dakika oturtmaz adamı. Sürekli servis butonuna basar, su ister, yastık ister, battaniye ister, yeni kulaklık ister, soru sorar, çay ister durmaz… Habire sizin kucağınız üstünden bir servis hattı kurulur kendisine. Uyuyamazsınız da bu halde. Aradan da çekilemezsiniz, aşılacak yol çok kaçacak yer yoktur.

Kokusu burun delen Aytaç

kokan-adam-aytac
Kokan insan her yerde başa bela. Ama otobüs yolculuğunda kokan bir insan evladıyla muhatap olmak gibisi yoktur. Hele kışsa bittin arkadaş. Havalandırmalar çalışmaz, kalorifere verirler odunu sıcakta iyice harman olur o leş koku. Burnunun en ıssız noktalarına kadar nüfuz eder, dimağınızda unutması zor aşındırmalara sebebiyet verir. Hele o ayaklar ayakkabıdan çıkarsa abov!

ışkolik Nurcan

otobus
Kronik bir ajans çalışanı olan Nurcan’ın işi hiç bitmez. 7/24 çalışmaktan imanı dahil her türlü sabır selamet aksamı gevremiştir. Böyle bir kapitalizm madurunun yanında yolculuk edecek olanın vay haline. Wireless internete lanet ettirecek düzeyde bir çalışma azmi sergilerler çünkü. Tık tık tık mail, tık tık tık rapor hazırla, tık tık tık sunum hazırla… Vay anam elindeki laptobu tableti kırıp atasınız gelir. Muavin bir sakarlık yapıp da bunun meretlerine çay kahve döküp bozsun diye dua ederken uyuyakalırsınız.

Askere giden çocuk Ömer

otobus-soforlerinin-asker-ugurlama-cilesi-IHA-20110530AY427690-1-t
21:00 ‘da kalkması gereken otobüs 22:00 olmuş hala otogardan çıkamamış neden? Birazdan yanınızdaki koltuğa oturacak müzmin asker kaçağı Ömer sonunda TSK’nın hatırını kıramayıp silah altına girmeye razı olmuş. Mahalle arkadaşları da boş durur mu uğurlamaya gelmişler. Davullar zurnalar durmak bilmez, bayraklar açılır marşlar okunur, alkış kıyamet… Sanırsın operasyona gidecek Ömer, ulan Marmaris ordu evinde soğan soymaya gidiyor adam bu neyin uğurlaması? Asıl facia yanınıza oturduktan sonra başlar. Muhtemelen sivil hayatında en son muhatap olacağı vatan evladı siz olacağınız için artık sünnet düğününe kadar hayat hikayesini dinlemek boynunuzun borcudur.

Yol tutan kız Gizem

otobuste-ondeki-yaratigin-koltugu-agziniza-sokmasi_23051
Gizem gibi vatandaşlar binek araçla yolculuk yapma özürlü olmalarına rağmen inadına yolculuk ederler. Eşeğe binse yine kusacak olan bir insanın şansını 60 kilişik otobüslerde denemesi kadar saçma bir şey olmasa da, uçak korkusu da olduğundan eli mahkum otobüs yolcusudur Gizem. Midesi bulanır eder kusar, rezil kepaze olur. Yanındaki talihsiz insan evladı olarak da size her türlü destek olmak düşer. Yeri gelir kucağınıza yatırır anne gibi bakarsınız kendisine. Tam midesi düzeldi derken dinlenme tesisinde fütursuzca yağlı çoban kavurma yer Gizem. ıflah olmazdır çünkü kendisi, Allah size sabır versindir ötesi yoktur…

Fırsattan istifade eden kız Melis

tumblr_lqfk3ouD241qhz6a9o1_500
Bazen yola çıkarken komşunun eşin dostun biricik kızı Melis’i de sizin yanınıza itelerler. Kendi başına yolculuk yapması ailesi tarafından uygun görülmeyen Melis’in sizin gibi emin güvenilir bir vatan evladının yanında güvende olacağı umulmaktadır. Omuzlarınıza yüklenmiş bu ağır yükle yola çıkarsınız. Ancak baskıcı bir ailenin kezbanlık kozasını yeni yırtmış ferdi olan Melis ilk defa karşı cinsle bu kadar yakın olma fırsatını elde etmiştir. Hormonları dellenmiştir. Kontrolden çıkmıştır, omzunuza uyuma kisvesi altında yaslanmakla başlayan süreç varış noktasında platonik bir aşka dönüşmüştür. Dönüş yolunda artık hadi size hayırlı işlerdir…

ıbretlik bonus: şoför yanına oturan Numan abi

zz
Bazı vatandaşlar vardır onları terminalde falan görmezsiniz. Yol üstünde ya bir benzinciden ya da bir Tekel bayiinin önünden dahil olurlar yolculuğa. şoföre üç beş sakal parası atıp şehirlerarası indi bindi yapar Numan abi gibiler. Muhabbetleri de öyle pistir ki tek başına yolculuk etmeye alışmış şoför abinin bam teli sızım sızım sızlar. Muavin sille tokat kendisini dışarı atmadığı sürece, şoförün uyuma tehlikesini pasifize etme işlevi gören Numan abinin yan etkisi; muhabbetin deminden yılan şoförün yolu çabuk bitirme adına 200′le gitmesine sebep olmasıdır. Bu noktada eğer yanınızdaki koltuk boşsa şoför Numan abiyi sizin yanınıza şutlayabilir işte o zaman devlet kayıtlarına ölü olarak geçiş işlemleriniz başlamış demektir.

Efsane bonus: Sakar şakir

sakar-sakir-bonusu
Rahmetle andığımız büyük usta Kemal Sunal‘ın hayat verdiği Sakar şakir karakteri de şehirlerarası yolculuklarda ayrı bir intihar sebebidir. Film karakteri olmaktan ziyade acı gerçeğin ta kendisidir çünkü Sakar şakir. Yanınıza oturur, önce çay döker kucağınıza sonra uyurken kafası boşta kalır sizin kafanıza çarpar, koltuğu yatırıcam derken kırar. Muavine ters bir hareket yapar servis tepsisi üstünüze dökülür… Otobüs kaza yapıp kendisi hakkın rahmetine kavuşmadıkça kurtulamazsınız böylelerinden.

Sömestır tatili kapıya dayanmışken bu list’in üstüne hala otobüsle gidecek cesareti kendisinde görebilen tüm okurlarımıza kazasız belasız yolculuklar diliyoruz.


Kaynak: http://listelist.com/otobus-yolcu-tipleri/Etiketler: Otobüs, Yolculuğunu, Dar, Eyleyen, 24, Yolcu, Tipi,

Diğer Haberler

Ashley Graham Erotik Galerisi +18 güzel büyük göt amcık
2018-12-19
Jane Wilde Erotik Galerisi +18 güzel küçük amcık
2018-12-19
Boston Dynamics Uptown Spot Dancer Dog
2018-10-16
Sekreter Fantezisi, Am Göt Meme ne istersen var
2018-10-07
Göt Şeklindeki Mantar Oluşumları
2018-09-25
Miss Turkey 2018 Güzelleri Mayolu Fotoğrafları 20 Kişi Tam Liste
2018-09-21
İğrenç Seviyede Espri içeren tweetler.
2018-09-18
Farklı Ama Orijinal Çoğu Mutasyona Uğramış İnsanlar
2018-09-16
Adnan Oktar`ın Suç Örgütü Üyelerinin Örgüt görevleri
2018-07-22
Aleyna Tilki - Sen Olsan Bari
2017-08-02
Türk Amatör Amcık resimleri +18
2017-06-19
Sulu Amcık Resimleri +18 Am Göt Meme Rus Türk
2017-06-19
Devasa Hatun Meme Göt Amcık Arşivi 415 FOTOĞRAF +18
2017-06-17
Beton gibi damarlı yarrak resimleri. Amcık veya rus am yok! +18
2017-06-16
Yakından Çekilmiş Muhteşem Amcık Arşivi 247 Adet! +18
2017-06-16
Gülmekten Altınıza Sıçacağınız Twettler
2017-06-14
Güzel Amcıklı Hatunlar Serisi (10 Fotoğraf)
2017-06-10
Tiny Girl Pussy Genç Zayıf Kız Amları (10 Adet)
2017-06-10
Amcığa Davet Serisi 13
2017-04-06
Cameltoe Amcık Serisi
2017-04-06
Zoey Nixon Amcık Göt ve Meme Fotoğrafları (7 ADET)
2017-01-26
Sara Jean Underwood Am Göt Meme resimleri
2017-01-17
Türk Kızı Am Göt Meme Resimleri
2016-12-30
Tombul Hatunlar Serisi 6 Fotoğraf
2016-12-30
Cameltoe Amcık Serisi 7 Fotoğraf
2016-12-30
300 km ile Motor Kazası Yapmak
2016-12-08
Aynı Yaşta Olduklarını Öğrendiğinizde şaşıracağınız 20 Ünlü
2016-10-30
Emrah Karaduman - Cevapsız Çınlama ft. Aleyna Tilki Video Klip ızle ındir
2016-10-11
Domalmış Hatunların 27 Amcık ve Göt Fotoğrafı
2016-09-20
Yakın Çekim 15 Amcık
2016-09-20Rastgele

Yeni Nesil kuru yaşlandırma şekli. Et portresi. Anlamsız! Tatar Ramazan - Hoş geldin ramazan. Ben bu orucu bozarım. Kırgınlıklarımı kendi başıma tedavi ediyorum: Sokak Çocuğu diye bir şey yoktur. Sokaklar Çocuk Doğurmaz Domalan kız görünce Nike bu indirimlerine devam ederse kendine zarar verecek. 2. Dünya Savaşı HD (Yüksek Çözünürlüklü) kalitedeki Fotoğraflar (II. World War HD Photos) Polina Egorova Resimleri Allah üçünüze de can sağlığı versin ay bacı Yürek cızlattı. Formasyon ve Öğretmenlik çok özen istiyor. Yetşikin bir Bienvenu' nün topu ayağında 1,12 saniye tutabildiğini biliyor muydunuz? Geri Dönüşüm Malzemelerinden Yapılan Pratik Eşyalar


Hızlı Resim Yükle

Herkese Açık Özel


Reklamİstatistikler

Kayıtlı Üye : 5759
Toplam Resim : 9480
Anlık Online : Table './ekime_caps/useronline' is marked as crashed and should be repaired